خريد و فروش انواع اهن آلات ساختماني
 
نويسندگان
جستجو
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 2159

پشم شيشه چه مي باشد ؟

پشم شيشه چيست ؟

 پشم شيشه در گويش انگليسي به fiberglass , rockwool , glass wool اطلاق ميشود . پشم‌شيشه از اشكال الياف معدني است و در واقع پشم‌شيشه نوعي عايق حرارتي صوتي مي‌باشد كه متشكل از مواد بازيافت شده از شيشه ذوب شده همراه با يه خرده ماسه معمولي و رزين است . جديدا خريد پشم شيشه ارتقا يافته است .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/كبيرپانل/42/view/


الياف پشم‌شيشه دوچندان كوچك و ريز است وسوزني صورت ميباشد . يك رول از پشم‌شيشه هم اندازه دستكم 10 بطري شيشه بازيافتي است . پشم‌شيشه به صورت فن هاي پشم شيشه يا اين كه شيشه اي ساخت مي شود و مشتمل بر الياف استوانه اي نسبتا كوتاه طولي است . اصطلاح پشم هم هم معني با فيبر بازيافتي يا اين كه ضعيف شده مي باشد .


به كار گيري از پشم‌شيشه در مرحله جهاني بيش تر از 70 سال سوابق داراست و در جمهوري اسلامي ايران نزديك به 40 سال است كه صنعتگران در قسمت هاي سري و مدني اين الياف را ايجاد مينمايند . اگر چه در بازه زماني گسترده تري ميتوان اعلام كرد كه به طور كلي به كار گيري و ايجاد الياف معدني به سال 1800 ميلادي در بخش در ميان المللي مي‌رسد .

پشم شيشه
گونه هاي پوشش پشم‌ شيشه :1 . فويل آلومينيومي
2 . بافت سياه شيشه اي
3 . الياف پارچه اي شيشه اي
كاربري پشم شيشه چه ميباشد ؟1 . عايق ديوار حفره
2 . كاشي هاي سقف
3 . ديوار پرده
4 . مجراي لوله كشي
5 . عايق صوتي
6 . عايق حرارتي
7 . ساندويچ پانل ها
8 . كانال هاي هوايي كه پيش از اين عايق گرديده اند
9 . ساخت مخازن
10 . كاربري هاي متعدد صنعتي وساختماني و…

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانيسمان-چيست-/1029/view/
محدوده دمايي مطلوب براي پشم شيشه :مقطع دمايي متعادل براي پشم شيشه در كاربردهاي متعدد از منفي صد و نود وپنج رتبه سانتيگراد تا صد و بيست سكو سانتي گراد است . البته در كاربرد هاي يگانه اين برهه زماني دمايي به 450 سكو سانتيگراد مي‌رسد .


پايداري دمايي پشم شيشه :پشم شيشه هم مثل بقيه عايق ها تا دماي خاصي قوي به تحمل دما مي‌باشد كه آستانه دمايي پشم شيشه تا 550 سكو سانتيگراد است ولي با اين تفاوت كه پشم شيشه نقشي در مراحل بسط حريق سوزي ندارد و گازهاي گلخانه اي و سمي در هنگام حريق سوزي از خويش ساخت نمي كند .


شاخص هاي فني پشم شيشه چه مي‌باشد :مهم‌ترين دست اندركاران تعيين پشم شيشه عالي عبارتند از :
1 . دانسيته ( density )
2 . ضخامت ( thickness )
3 . گونه لفاف يا اين كه روكش ( facing )

http://chetor.bigsite.ir/post-178651.html
قابل ذكر است كه مدل لفاف نسبت به خويش پشم شيشه كليدي خيس است چون تا‌وقتي‌كه عايق پشم شيشه رطوبت دور و بر را جذب نكند , گزينش مدل لفاف قادر است به شايسته ترين صورت وظيفه عايق بودن خويش را جذب كند .


چگالي پشم‌ شيشه :چگالي اين عايق گستره اي في مابين 24 تا 96 كيلوگرم بر متر مكعب هست و ايستادگي فشاري يه خرده داراست و قابل ذكر است كه يكي‌از مزاياي پشم‌شيشه تنوع در چگالي آن است .


امكانات ايمني برابر پشم‌ شيشه چه است :بنابر پژوهش ها مختلف محققان به‌اين سود رسيده اند كه الياف پشم‌شيشه سرطان زا ميباشد و مولد بيماريهاي ريوي و پوستي است . اين سرطان زايي پشم شيشه چه بسا بر روي حيوان‌ها و هرگونه بافتي تأثير بسزايي داراست و توليد تومور مي كند .

لذا هنگام عمل نبايد در تماس بي واسطه با پشم شيشه بود و نصابين و كارگران هنگام فعاليت بايستي حتما از عينك و دستكشها , پوشش هاي يكبار مصرف و خرقه هاي با آستين بلند به كار گيري نمايند .

پشم شيشه ايراني - پشم شيشه چيست؟
عايق صوتي بودن پشم شيشه :پشم‌شيشه با جذب انرژي صوتي سبب بهبود فرآيند تلاش صوتي ديوارها , كف , سقف و انتقال هرگونه آلودگي صوتي ميشود .


مقاومت زيستي محيطي پشم‌ شيشه چه مي باشد :پشم‌شيشه خير صرفا موجب صرفه جويي در به كار گيري از انرزي مي شود بلكه منجر كاهش ايجاد انرژي هم مي شود ; به‌اين صورت كه با ساخت تعادل گرمايش و سرمايش مايحتاج محيط سبب پرهيز از اتلاف انرژي مي شود . كه‌اين فرمان موجبات صرفه جويي از زمان در يافتن منابع مواد ناپخته , ساخت , توزيع و نصب و راه‌اندازي را مهيا مي نمايد ; كه 84 % آن از مواد بازيافتي تشكيل شده و منجر كاهش دفع آشغال و هدر نرفتن منابع گران بها مي شود .


مزاياي خريد پشم‌ شيشه :1 . دارا بودن چگالي هاي متنوع
2 . سبك بودن عايق پشم‌شيشه
3 . سادگي در نصب آن
4 . نمايد سوزي و ضريب نشر كم گاز سمي
5 . دارا بودن خواص آكوستيك
استعمال از فناوري نانوامروزه به نيكي ميتوان بر طبق فناوري نانو تكنولوژيك در گونه هاي الياف معدني از جمله پشم شيشه منجر

 

http://milgerdajdar.blograz.ir/post/15/%D8%AA%D9%8A%D8%B1%D8%A2%D9%87%D9%86+%DA%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D8%9F+%D8%A7%D8%B4%D9%83%D8%A7%D9%84+%D8%AA%D9%8A%D8%B1%D8%A2%D9%87%D9%86+%D9%88+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF+%D8%A2%D9%86%D8%9F

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۲:۳۵ ] [ ismaeil sahab ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب